Van Su Arıtma

Riva Mühendislik ailesi olarak Van Su Arıtma İşine ilk olarak 2008 yılında başladık. 2008 yılından bugüne katlanarak gelen Su Arıtma işinde ki tecrübemiz ile halen Van ve çevre illere hizmet götürmekteyiz. Van Su Arıtma denince Van başta olmak üzere tüm Türkiye’de Su Arıtma Konusunda markalaşan Rivamed Markamız ile akıllara ilk gelen firma durumundayız.

Van Su Arıtma Cihazları

Van’ın içme suyunun büyük bir çoğunluğunu yıllardır Van’nın Gürpınar ilçesinden gelen İçme suyu şebekesinden karşılamaktadır. Bu içme suyu değerleri ölçüldüğünde Kireç oranının standart içme suyu değerlerinin çok üzerinde olduğunu görmekteyiz. Bu sorun kaynatılan su da gözle görülür derecede kaynatılan kaplardaki kireç taşı tutmasına neden olmaktadır. Başlıca kullanım alanı olan çayda çayın renginin bulanık bir hal almasına neden olmaktadır.

Bu nedenlerden dolayı Van’da Su Arıtma Cihazları kullanımı önemli bir ihtiyaç halini almıştır. Bu Su Arıtma Sistemleri Genellikle ev kullanıcıları için Tezgâh Altı Su Arıtma cihazı olarak adlandırılan ev tipi arıtma sistemleri tercih edilmektedir. Ev tipi arıtma cihazlarının tercih edilme sebeplerinin başında fiyat avantajı gelmektedir. Bu tip arıtma cihazları çeşitlerine göre fiyatları bulunmasına rağmen Van’da Su Arıtma cihazlarının satış fiyat aralıkları ortalama 900tl ila 1500tl arası değişiklik göstermektedir.

Su Arıtma Cihazı alırken tüketicinin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında satış sonrası teknik destek hizmeti ve yedek parça bulundurma gelmektedir. Kurulum işleminin kesinlikle bu işte uzmanlaşmış, tecrübeli personelin yapması gerekmektedir.

Van Su arıtma cihazları

 satış sonrası kurulum ve teknik destek vermekte olan uzman personellerimiz bu alanda eğitimlerini tamamlamış sertifikalı ekipten oluşmaktadır.

 

Bunların dışında su tüketimi fazla olan kalabalık aileler ve birden fazla daire için alternatif arıtma sistemleri bulunmaktadır. Bu tür arıtma sistemlerinin avantajlarının başında tüm tesisata arıtılmış su sağlamakta olup, Çamaşır makası, Bulaşık makinası, Kombi ve duşta arıtılmış kireçsiz su sağlamaktadır. Bu da su ile çalışan bu cihazların ömürlerini uzatmakla beraber, ısı ve deterjan maliyetlerinde de düşüş sağlamaktadır. Böyle orta büyüklükteki bir arıtmalarını dezavantajları ise bu arıtmalara bir yerin tahsis edilmesi ve arıtmanın tüketeceği tablet tuzdur. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiyi teknik personelimizden temin edebilirsiniz. Teknik personellerimize 0 537 247 60 06 numaralı cep telefonundan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Telefon : 05372476006
Adres : Halilağa Mahallesi, Gölbaşı Stadyum Arkası Sk. No:4, 65140 / Van

van su arıtma